Otvorenie novej plavárne v Petržalke

30. august 2016

V bratislavskej Petržalke, medzi Jiráskovou a Tupolevovou ulicou, bola dňa 23. augusta 2016 slávnostne otvorená nová verejná krytá plaváreň. Do života ju uviedli predstavitelia mestskej časti, župy, spoločnosti Metrostav Slovakia a.s. ako realizátora stavby a krstným otcom sa stal slovenský vodnoslalomár a strieborný olympionik v C1 z tohtoročnej letnej olympiády v brazílskom Rio de Janeiro, Matej Beňuš.

Jej oficiálne otvorenie pre verejnosť je naplánované na 5.septembra, dovtedy bude plaváreň fungovať v skúšobnom režime. Počas troch dní ju otestuje 300 dobrovoľníkov, ktorí budú dotazníkmi hodnotiť kvalitu plavárne.

Nová plaváreň má 25-metrový plavecký päťdráhový bazén, zážitkový a detský bazén, whirlpool pre relax v horúcej vode, saunový svet, soláriá aj možnosť malého občerstvenia. Denná kapacita plavárne je okolo 600 návštevníkov, s kapacitou 170 ľudí na mieste v rovnakom čase. Otvorená bude v pracovné dni od 6.00 do 22.00 h a počas víkendov od 8.00 do 20.00 h.

Sme hrdí, že práve spoločnosť Metrostav Slovakia mohla realizovať tento krásny projekt a želáme novej plavárni množstvo spokojných návštevníkov.